Přihlášení

 • Odrůdy
 • Pěstování
 • Kontakt
 • Primaorange

  Primaorange

  Roubovaný meloun


  Zelená barva slupky,
  oranžová barva dužiny
  8-9 Srpen-září
  měsíce sklizně
  2-4 Přibližná hmotnost plodů (kg)

  Popis

  Chuťově nejlepší vodní meloun s velmi atraktivní oranžovou barvou dužiny, která je chuťově vynikající a řadí se k nejlepším a nejvýnosnějším melounům, vhodný pro experimentující začátečníky, kteří se chtějí pochlubit výborným melounem s nestandardní barvou dužiny. Plody dorůstají střední velikosti a dozrává jich na rostlině hned několik najednou. Tato odrůda je raná a velmi výnosná, proto se hodí do jakýchkoliv oblastí, i do vyšších poloh. (Na fotografii se jedná o meloun uprostřed, před ním a za ním je žlutý meloun Primagold.)

  Pěstování

  Vodní melouny pěstujeme v dobře vyhnojené půdě nejlépe na plném slunci. Dají se pěstovat také ve foliovníku nebo skleníku. Na stanoviště vysazujeme nejdříve po 15. květnu, kdy už nehrozí výskyt přízemních mrazíků, do sponu 2x2 metry. Roub musí být vždy nad zeminou, aby nezakořenil. Vhodné je pěstování na netkané černé textilii, která omezí růst plevelů, přitahuje teplo a urychlí zrání plodů. Roubované sazenice jsou výnosnější, vzrostlejší a odolnější chorobám, nepotřebují tak častou zálivku a hnojení, protože mají lepší kořenový systém.

  Odrůda Primaorange

  Odrůda Primaorange

  Dužina plodů Primaorange je meruňkově oranžová. U přezrálých plodů vodního melounu (bez ohledu na odrůdu) dužina postupně rosolovatí a ubývají cukry. Přezrání je viditelné na této fotografii.

  Primaorange

  Primaorange

  Z odrůd s oranžovou dužinou máme v nabídce Primaorange

  Podobné produkty

  Lajko II

  Lajko II

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Rané

  Detail
  Cream of Saskatchewan

  Cream of Saskatchewan

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Rané

  Detail
  Złoto Wolici

  Złoto Wolici

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Rané

  Detail

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Bc. Eliška Kozáková
  Chvojenec 75, 534 01 Holice

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  info@roubovane-sazenice.cz