Přihlášení

 • Odrůdy
 • Pěstování
 • Kontakt
 • Lajko II

  Lajko II

  Roubovaný meloun


  Tmavě zelená barva slupky,
  červená barva dužiny
  8-9 Srpen-září
  měsíce sklizně
  4-7 Přibližná hmotnost plodů (kg)
  K objednání: Přejít k objednávce

  Popis

  Lajko II je raná odrůda vodního melounu, výborná pro začátečníky, v Česku patří mezi nejpěstovanější odrůdy. Je velmi úrodná a odolná vůči nepříznivým podmínkám a chorobám, hodí se i do vyšších poloh. Tmavě zelené kulovité plody o hmotnosti cca 7 kg jsou sladké, šťavnaté, dužina je červená. Dozrávají od poloviny srpna.

  Pěstování

  Vodní melouny pěstujeme v dobře vyhnojené půdě nejlépe na plném slunci. Dají se pěstovat také ve foliovníku nebo skleníku. Na stanoviště vysazujeme nejdříve po 15. květnu, kdy už nehrozí výskyt přízemních mrazíků, do sponu 2x2 metry. Roub musí být vždy nad zeminou, aby nezakořenil. Vhodné je pěstování na netkané černé textilii, která omezí růst plevelů, přitahuje teplo a urychlí zrání plodů. Roubované sazenice jsou výnosnější, vzrostlejší a odolnější chorobám, nepotřebují tak častou zálivku a hnojení, protože mají lepší kořenový systém.

  Doprava

  Vypracovali jsme ověřený způsob balení sazenic tak, aby při přepravě nedošlo k jejich poškození. Balení je však časově náročné, protože každé objednávce musíme věnovat maximální péči. Zároveň posílat můžeme až v době, kdy nehrozí v noci uvnitř balíku nachladnutí rostlin – od 15. května. Objednávky vyřizujeme postupně podle data uhrazení.
  Pokud chcete rostlinky vysadit hned, jakmile se oteplí, zvažte osobní vyzvednutí u nás. Ten je možný od 1. května. (Pro objednávky s osobním odběrem roubujeme rostliny s předstihem.)

  Lajko II F1

  Lajko II F1

  Odrůda Lajko II F1 vytváří tmavě zelené plody s červenou dužinou. Odrůda Lajko II se řadí mezi velmi výnosné rané odrůdy.

  Odrůda Lajko II F1

  Odrůda Lajko II F1

  Odrůda Lajko II patří u nás k nejžádanějším odrůdám. Je velmi výnosná a daří se ji i v chladnějších oblastech.

  Podobné produkty

  Cream of Saskatchewan

  Cream of Saskatchewan

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Rané

  Detail
  Podarok severu

  Podarok severu

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Rané

  Detail
  Ingrid

  Ingrid

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Rané

  Detail

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Bc. Eliška Kozáková
  Chvojenec 75, 534 01 Holice

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář
  Časté dotazy
  Rostlinolékařský pas

  info@roubovane-sazenice.cz