Přihlášení

 • Odrůdy
 • Pěstování
 • Kontakt
 • Granate

  Granate

  Roubovaný meloun


  Zelená barva slupky,
  červená barva dužiny
  8-9 Srpen-září
  měsíce sklizně
  8-15 Přibližná hmotnost plodů (kg)

  Popis

  Bezsemenná odrůda vodního melounu s červenou dužinou s velkým obsahem cukru a proužkovanou slupkou. Výborná odrůda, která netvoří tvrdá semínka uprostřed dužiny, takže si můžete pochutnat bez vybírání. K této odrůdě je vhodné mít jinou odrůdu jako opylovače, bude tvořit více plodů. Opylovačem může být kterákoliv odrůda vodního melounu, např. Sugar Baby. Odrůda Granate je zajímavá i svou slupkou. Má stejné barvy jako například Crimson Sweet, ale v neobvyklém vzoru.

  Pěstování

  Vodní melouny pěstujeme v dobře vyhnojené půdě nejlépe na plném slunci. Dají se pěstovat také ve foliovníku nebo skleníku. Na stanoviště vysazujeme nejdříve po 15. květnu, kdy už nehrozí výskyt přízemních mrazíků, do sponu 2x2 metry. Roub musí být vždy nad zeminou, aby nezakořenil. Vhodné je pěstování na netkané černé textilii, která omezí růst plevelů, přitahuje teplo a urychlí zrání plodů. Roubované sazenice jsou výnosnější, vzrostlejší a odolnější chorobám, nepotřebují tak častou zálivku a hnojení, protože mají lepší kořenový systém.

  Doprava

  Vypracovali jsme ověřený způsob balení sazenic tak, aby při přepravě nedošlo k jejich poškození. Balení je však časově náročné, protože každé objednávce musíme věnovat maximální péči. Zároveň posílat můžeme až v době, kdy nehrozí v noci uvnitř balíku nachladnutí rostlin – od 15. května. Objednávky vyřizujeme postupně podle data uhrazení.
  Pokud chcete rostlinky vysadit hned, jakmile se oteplí, zvažte osobní vyzvednutí u nás. Ten je možný od 1. května. (Pro objednávky s osobním odběrem roubujeme rostliny s předstihem.)

  Plod odrůdy Granate

  Plod odrůdy Granate

  Na řezu můžete vidět, že se jedná o bezsemenný vodní meloun. Tento plod už je mírně přezrálý.

  Podobné produkty

  Orangeglo

  Orangeglo

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Středně rané

  Detail
  Crimson Sweet

  Crimson Sweet

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Středně rané

  Detail
  SRD-2 Sverhrannyj

  SRD-2 Sverhrannyj

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Středně rané

  Detail

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Bc. Eliška Kozáková
  Chvojenec 75, 534 01 Holice

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář
  Časté dotazy
  Rostlinolékařský pas

  info@roubovane-sazenice.cz