Přihlášení

 • Odrůdy
 • Pěstování
 • Kontakt
 • Sugar Baby

  Sugar Baby

  Roubovaný meloun


  Tmavě zelená barva slupky,
  červená barva dužiny
  8-9 Srpen-září
  měsíce sklizně
  3-6 Přibližná hmotnost plodů (kg)

  Popis

  Velmi raná odrůda vodního melounu s vegetační dobou 75-80 dní. Plody dorůstají průměrných velikostí. Dužina je tmavě červená, sladká a šťavnatá. Odrůda nenáročná, vhodná pro začínající pěstitele. K této odrůdě doporučuji vyzkoušet také meloun s oranžovou dužinou Primaorange nebo meloun se žlutou dužinou Primagold. Určitě budete mile překvapeni jejich sladkou chutí a velkou výnosností. Jsou velmi rané, proto Vám budou plodit už od poloviny července.

  Pěstování

  Vodní melouny pěstujeme v dobře vyhnojené půdě nejlépe na plném slunci. Dají se pěstovat také ve foliovníku nebo skleníku. Na stanoviště vysazujeme nejdříve po 15. květnu, kdy už nehrozí výskyt přízemních mrazíků, do sponu 2x2 metry. Roub musí být vždy nad zeminou, aby nezakořenil. Vhodné je pěstování na netkané černé textilii, která omezí růst plevelů, přitahuje teplo a urychlí zrání plodů. Roubované sazenice jsou výnosnější, vzrostlejší a odolnější chorobám, nepotřebují tak častou zálivku a hnojení, protože mají lepší kořenový systém.

  Doprava

  Vypracovali jsme ověřený způsob balení sazenic tak, aby při přepravě nedošlo k jejich poškození. Balení je však časově náročné, protože každé objednávce musíme věnovat maximální péči. Zároveň posílat můžeme až v době, kdy nehrozí v noci uvnitř balíku nachladnutí rostlin – od 15. května. Objednávky vyřizujeme postupně podle data uhrazení.
  Pokud chcete rostlinky vysadit hned, jakmile se oteplí, zvažte osobní vyzvednutí u nás. Ten je možný od 1. května. (Pro objednávky s osobním odběrem roubujeme rostliny s předstihem.)

  Sugar Baby

  Sugar Baby

  Plody melounu Sugar Baby mají tmavě zelenou slupku bez výraznější kresby. Dužina je červená, sladká a šťavnatá.

  Odrůda Sugar Baby

  Odrůda Sugar Baby

  Odrůda Sugar baby je oblíbená mezi pěstiteli díky její pěstitelské nenáročnosti.

  Podobné produkty

  Barevné trio

  Barevné trio

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Velmi rané

  Detail
  Primagold

  Primagold

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Velmi rané

  Detail
  Greybelle

  Greybelle

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Rané

  Detail

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Bc. Eliška Kozáková
  Chvojenec 75, 534 01 Holice

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář
  Časté dotazy

  info@roubovane-sazenice.cz