Přihlášení

 • Odrůdy
 • Pěstování
 • Kontakt
 • Janosik

  Janosik

  Roubovaný meloun


  Zelená mramorovaná barva slupky,
  žlutá barva dužiny
  8-9 Srpen-září
  měsíce sklizně
  2-6 Přibližná hmotnost plodů (kg)
  K objednání: Přejít k objednávce

  Popis

  Poloraný vodní meloun 'Janosik' tvoří drobnější plody o velikosti 2-6 kg, zato však ve velkém počtu na jedné rostlině. Plody jsou kulaté s tmavější žíhanou slupkou a chutnou žlutou dužinou. Plody v dešti nepraskají. Bez obav lze volit i do vyšších poloh a díky nenáročnému pěstování nezklame ani začátečníky. V České republice patří k vzácnějším odrůdám.

  Pěstování

  Vodní melouny pěstujeme v dobře vyhnojené půdě nejlépe na plném slunci. Dají se pěstovat také ve foliovníku nebo skleníku. Na stanoviště vysazujeme nejdříve po 15. květnu, kdy už nehrozí výskyt přízemních mrazíků, do sponu 2x2 metry. Roub musí být vždy nad zeminou, aby nezakořenil. Vhodné je pěstování na netkané černé textilii, která omezí růst plevelů, přitahuje teplo a urychlí zrání plodů. Roubované sazenice jsou výnosnější, vzrostlejší a odolnější chorobám, nepotřebují tak častou zálivku a hnojení, protože mají lepší kořenový systém.

  Doprava

  Vypracovali jsme ověřený způsob balení sazenic tak, aby při přepravě nedošlo k jejich poškození. Balení je však časově náročné, protože každé objednávce musíme věnovat maximální péči. Zároveň posílat můžeme až v době, kdy nehrozí v noci uvnitř balíku nachladnutí rostlin – od 15. května. Objednávky vyřizujeme postupně podle data uhrazení.
  Pokud chcete rostlinky vysadit hned, jakmile se oteplí, zvažte osobní vyzvednutí u nás. Ten je možný od 1. května. (Pro objednávky s osobním odběrem roubujeme rostliny s předstihem.)

  Odrůda Janosik

  Odrůda Janosik

  Odrůda Janosik patří mezi odrůdy se žlutou dužinou. Od odrůdy Primagold se na první pohled liší barvou slupky, která je tmavě zelená.

  Žlutý meloun

  Žlutý meloun

  Vypěstovanými plody můžete překvapit návštěvu – nejenže má odrůda Janosik neobvyklou barvu slupky, ale žlutá dužina může leckoho překvapit.

  Podobné produkty

  Porcionnyj Krasnyj

  Porcionnyj Krasnyj

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Polorané

  Detail
  Šapka Impjeratora

  Šapka Impjeratora

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Polorané

  Detail
  Yellow Crimson

  Yellow Crimson

  Roubovaný meloun
  Sklizeň: Polorané

  Detail

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Bc. Eliška Kozáková
  Chvojenec 75, 534 01 Holice

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář
  Časté dotazy
  Rostlinolékařský pas

  info@roubovane-sazenice.cz