Přihlášení

 • Odrůdy
 • Pěstování
 • Kontakt
 • Objednávka sazenic

  Upozornění:
  Objednávky s přepravou budeme odesílat na přelomu května a června.

  OSOBNÍ ODBĚR ve Chvojenci je možný v pracovních dnech v čase 9-15 hodin.  Přijeďte prosím do tří dnů od uložení objednávky.
  Sobota  ZAVŘENO.

  Vybráno 0 balení Celková cena: 0 Kč s DPH Cena dopravy a balné: 0 Kč Zobrazit ceny bez DPH

  Červená dužina

  Ingrid

  Raná odrůda vodního melounu 'Ingrid' tvoří drobnější plody o velikosti 2-4 kg, zato však ve velkém počtu na jedné rostlině. Plody jsou kulaté s žíhanou slupkou a červenou křehkou dužinou. Plody nepraskají. Chuťově můžeme Ingrid zařadit mezi nejlepší melouny, mezi něž patří např. i Primaorange, se kterým je velmi podobná, liší se pouze zabarvením dužiny. Bez obav lze volit i do vyšších poloh a je výbornou volbou i pro začínající pěstitele melounů.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 119 Kč s DPH

  Greybelle

  Meloun GreyBelle je poloraná odrůda vodního melounu, jejíž plody dozrávají od konce srpna. Zaujme především netradiční barvou slupky plodů, která je světle zelená s tmavšími žilkami a skvrnami. Plody melounu GreyBelle jsou kulatého tvaru a střední velikosti. Dužina je velmi sladká, tmavě růžově až červeně zbarvená. Na roubované sazenici plody dorůstají hmotnosti okolo 7–10 kg.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 129 Kč s DPH

  Charleston Gray

  Vodní meloun 'Charleston Gray' je polopozdní, velmi zajímavá odrůda. Slupka netradičně protažených plodů je velmi atraktivní: světle zelená, mramorovaná. Dužina této odrůdy je červená, sladká, i když trochu méně, než jsme zvyklí u jiných odrůd, přesto chutná. Semena jsou tmavá a velká, což ocení především ti, kteří semena při konzumaci odstraňují. Plody jsou schopné dorůstat i opravdu velkých rozměrů.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 129 Kč s DPH

  Moro F1

  Odrůda Moro je raný hybrid vodního melounu vytvářející kulovité plody dorůstající hmotnosti 4-6 kg. Dužinu mají červenou, výrazně sladkou a šťavnatou. Roubovaný meloun potřebuje výrazně méně naší péče, než meloun z neroubované sazenice.  Meloun Moro je u pěstitelů čím dál více oblíbený.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 149 Kč s DPH

  Oranžová dužina

  Primaorange

  Chuťově nejlepší vodní meloun s velmi atraktivní oranžovou barvou dužiny, která je chuťově vynikající a řadí se k nejlepším a nejvýnosnějším melounům, vhodný pro experimentující začátečníky, kteří se chtějí pochlubit výborným melounem s nestandardní barvou dužiny. Plody dorůstají střední velikosti a dozrává jich na rostlině hned několik najednou. Tato odrůda je raná a velmi výnosná, proto se hodí do jakýchkoliv oblastí, i do vyšších poloh. (Na fotografii se jedná o meloun uprostřed, před ním a za ním je žlutý meloun Primagold.)

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 105 Kč s DPH

  Orangeglo

  Velmi výnosná odrůda vodního melounu původem z USA. U nás tvoří plody o hmotnosti 10-20 kg. Dozrávají ve druhé polovině srpna. Dužina je vynikající, oranžově zbarvená. Slupka je proužkovaná. Vedná se o velmi výnosný meloun. Sazenice jsou silné a vitální.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 159 Kč s DPH

  Cream of Saskatchewan

  Pěstitelsky velmi spolehlivá odrůda Cream of Saskatchewan dozrává brzy v srpnu a plody nabízí pro letní dny příjemnou kombinaci sladké a příjemně nakyslé chuti. Dužina je křehoučká a velmi šťavnatá. Vhodná pro začátečníky i do vyšších poloh. Je velmi atraktivní nejen netradiční barvou slupky, ale především téměř bílou barvou dužiny s menšími tmavými semeny.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 149 Kč s DPH

  Červená dužina

  Crimson Sweet

  Pěstiteli velmi oblíbená odrůda vodního melounu s oválně kulatými plody, které dorůstají až do velikosti 15 kg. Dužina je sladká, zářivě červená až do růžova. Vegetace trvá 80-85 dní. Rostlina se řadí mezi středně rané odrůdy vodních melounů, dozrává od začátku září. Při dobrém uskladnění mohou později sklizené plody vydržet až do listopadu. Díky silnější slupce není ani při vydatném letním dešti tolik náchylná na praskání plodů.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice. 99 Kč s DPH

  Lilek

  Lilek vejcoplodý

  Lilek vejcoplodý 'Český raný' je klasická odrůda baklažánu, která je lépe přizpůsobena chladnějším podmínkám. Plody jsou vejcovitého tvaru s tmavě fialovou lesklou slupkou a pevnou smetanově bílou dužinou. Lilek obsahuje množství tělu prospěšných látek. Doporučuje se jako dietní strava při žaludečních obtížích.

  BaleníCenaKusů
  Sazenice 55 Kč s DPH

  Mochyně

  Mochyně ojíněná Ananas

  Mochyně ojíněná je nenáročná letnička. Sklizeň plodů začne dříve a je bohatější, než je tomu u mochyně peruánské. Žluté šťavnaté plody jsou uzavřeny v lampioncích a mají ananasovou chuť.

  BaleníCenaKusů
  Sazenice 59 Kč s DPH

  Mochyně peruánská

  Mochyně peruánská je u nás pěstována jako nenáročná letnička s výbornými JEDLÝMI PLODY. Vyznačuje se plody ve tvaru „lampionků“ , které jsou navíc jedlé, velmi chutné a zdravé - podporuje imunitní systém a obsahuje vitamíny A, B, C a rutin. Mají sladkokyselou, osvěžující chuť. Využijeme je syrové na ozdobu letních salátů, dezertů, připravit se z nich dají také marmelády, kompoty, pudinky, zmrzliny. Správně sklizené a v suchu a chladnu uchované plody mohou vydržeti několik měsíců.

  BaleníCenaKusů
  Sazenice 59 Kč s DPH

  Okurka nakládačka

  Okurka Charlotte F1

  Velmi raná odrůda okurky nakladačky s jemnými ostny, vhodná i do chladnějších oblastí. Tato odrůda je odolná proti plísni, viroze a bakteioze. Plody jsou geneticky nehořké, štíhlé.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná okurka. 99 Kč s DPH

  Okurka salátová (hadovka)

  Okurka Saladin

  Partenokarpická hybridní salátová okurka, která tvoří převážně samičí květy a nepotřebuje opylení. Plody jsou zelené, hladké, dlouhé 30 až 35 cm, nejsou hořké a jsou chutnější a šťavnatější než klasické hadovky. Patří mezi nejčastěji pěstované odrůdy.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná okurka. 99 Kč s DPH

  Okurka Minisprint

  Výborná hybridní salátová okurka, která tvoří převážně samičí květy a ke tvorbě plodů nepotřebuje opylení. Plody jsou velmi chutné a dorůstají do velikosti 18-20 cm. Na rostlině se jich vytvoří velké množství.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná okurka. 99 Kč s DPH

  Okurka Vista

  Hadová okurka Vista tvoří dlouhé plody o délce 35-40 cm. Plody jsou chutné, nehořknoucí a tvoří se ze 100% samičích květů. Výborná a velmi oblíbená na pěstování.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná okurka. 99 Kč s DPH

  Okurka Marlen F1

  Marlen je velmi raná POLNÍ salátovka, která se hodí pro i pro pěstování ve foliovníku. Plody jsou geneticky nehořké, dorůstají do velikosti 18-20 cm, nepřerůstají. Květy potřebují opylení, které zajistí hmyz.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná okurka. 99 Kč s DPH

  Fakturační údaje

  Fakturační adresa a kontakt:

  Firemní údaje

  Dodací adresa:

  Zobrazit, liší se Vyplňte prosím dodací adresu, pokud se liší od fakturační.

  Způsob platby

  Doprava

  Upozornění:
  Objednávky přijímáme PRO OSOBNÍ ODBĚR ve Chvojenci.
  Objednávky s DOPRAVOU přijaté v květnu budeme odesílat na konci května.

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Bc. Eliška Kozáková
  Chvojenec 75, 534 01 Holice

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář
  Časté dotazy
  Rostlinolékařský pas

  info@roubovane-sazenice.cz