Přihlášení

 • Odrůdy
 • Pěstování
 • Kontakt
 • Objednávka sazenic

  Upozornění:
  V případě osobního odběru si budete moci zboží vyzvednout u nás ve Chvojenci v pracovní dny v době 9:30-14:30.

  Vybráno 0 balení Celková cena: 0 Kč s DPH Cena dopravy a balné: 0 Kč Zobrazit ceny bez DPH

  Barevné trio

  Barevné trio

  Barevná variace - vodní melouny Ingrid (červený), Primaorange (oranžový) a Primagold (žlutý). Pokud máte děti, chcete začít s pěstováním melounů, máte zahradu ve vyšších polohách nebo jen rádi experimentujete a chcete se překvapit při rozkrojení melounu, je toto pro vás to pravé. Nabízíme vám tři odrůdy melounů se zeleně žíhanou slabou slupkou, ale s odlišnou barvou křehké šťavnaté dužiny. Všechny jsou rané, brzy plodí, jsou vhodné i do vyšších poloh a na rostlině tvoří větší množství plodů, což je ideální pro postupnou sklizeň. Chuť těchto tří odrůd je vynikající. Odrůdy budou samozřejmě popsané, i když větší překvapení by bylo je nepojmenovat.

  BaleníCenaKusů
  3 roubované sazenice 289 Kč s DPH

  Červená dužina

  Crimson Sweet

  Pěstiteli velmi oblíbená odrůda vodního melounu s oválně kulatými plody, které dorůstají až do velikosti 15 kg. Dužina je sladká, zářivě červená až do růžova. Vegetace trvá 80-85 dní. Rostlina se řadí mezi středně rané odrůdy vodních melounů, dozrává od začátku září. Při dobrém uskladnění mohou později sklizené plody vydržet až do listopadu. Díky silnější slupce není ani při vydatném letním dešti tolik náchylná na praskání plodů.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 89 Kč s DPH

  Ingrid

  Raná odrůda vodního melounu 'Ingrid' tvoří drobnější plody o velikosti 2-4 kg, zato však ve velkém počtu na jedné rostlině. Plody jsou kulaté s žíhanou slupkou a červenou křehkou dužinou. Plody nepraskají. Chuťově můžeme Ingrid zařadit mezi nejlepší melouny, mezi něž patří např. i Primaorange, se kterým je velmi podobná, liší se pouze zabarvením dužiny. Bez obav lze volit i do vyšších poloh a je výbornou volbou i pro začínající pěstitele melounů.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 119 Kč s DPH

  Charleston Gray

  Vodní meloun 'Charleston Gray' je polopozdní, velmi zajímavá odrůda. Slupka netradičně protažených plodů je velmi atraktivní: světle zelená, mramorovaná. Dužina této odrůdy je červená, sladká, i když trochu méně, než jsme zvyklí u jiných odrůd, přesto chutná. Semena jsou tmavá a velká, což ocení především ti, kteří semena při konzumaci odstraňují. Plody jsou schopné dorůstat i opravdu velkých rozměrů.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 129 Kč s DPH

  Granate

  Bezsemenná odrůda vodního melounu s červenou dužinou s velkým obsahem cukru a proužkovanou slupkou. Výborná odrůda, která netvoří tvrdá semínka uprostřed dužiny, takže si můžete pochutnat bez vybírání. K této odrůdě je vhodné mít jinou odrůdu jako opylovače, bude tvořit více plodů. Opylovačem může být kterákoliv odrůda vodního melounu, např. Sugar Baby. Odrůda Granate je zajímavá i svou slupkou. Má stejné barvy jako například Crimson Sweet, ale v neobvyklém vzoru.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 139 Kč s DPH

  Moro F1

  Odrůda Moro je raný hybrid vodního melounu vytvářející kulovité plody dorůstající hmotnosti 4-6 kg. Dužinu mají červenou, výrazně sladkou a šťavnatou. Roubovaný meloun potřebuje výrazně méně naší péče, než meloun z neroubované sazenice.  Meloun Moro je u pěstitelů čím dál více oblíbený.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 149 Kč s DPH

  Tresor

  Raná odrůda bezsemenného vodního melounu má červenou sladkou dužinu a zeleně žíhanou slupku. Velká výhoda odrůdy Tresor je to, že se v dužině netvoří semena. Plody jsou kulaté, střední velikosti 5-8 kg a nejsou náchylné na praskání.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 149 Kč s DPH

  Złoto Wolici

  Raná odrůda vodního melounu s netradičním vzhledem. Slupka plodů se při dozrávání barví do žluta. Dužina je červená, sladká, vzhledem i chutí velmi podobná odrůdě Podarok Solnca. Plody dorůstají do velikosti 5-10 kg a začínají zrát po polovině srpna. Podobá se odrůdě Podarok Solnca.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 159 Kč s DPH

  Carolina Cross

  Plod této unikátní odrůdy vodního melounu o hmotnosti 122 kg je zapsán v Guinessově knize rekordů jako největší na světě. Podařilo se nám získat pouze omezené množství sazenic. Jedná se o pozdní odrůdu s červenou dužinou a proužkovanou slupkou. U nás dozrává od poloviny září, plody běžně váží přes 20 kilogramů. Obsahují velká tmavá semena.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 189 Kč s DPH

  Oranžová dužina

  Primaorange

  Chuťově nejlepší vodní meloun s velmi atraktivní oranžovou barvou dužiny, která je chuťově vynikající a řadí se k nejlepším a nejvýnosnějším melounům, vhodný pro experimentující začátečníky, kteří se chtějí pochlubit výborným melounem s nestandardní barvou dužiny. Plody dorůstají střední velikosti a dozrává jich na rostlině hned několik najednou. Tato odrůda je raná a velmi výnosná, proto se hodí do jakýchkoliv oblastí, i do vyšších poloh. (Na fotografii se jedná o meloun uprostřed, před ním a za ním je žlutý meloun Primagold.)

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 99 Kč s DPH

  Orangeglo

  Velmi výnosná odrůda vodního melounu původem z USA. U nás tvoří plody o hmotnosti 10-20 kg. Dozrávají ve druhé polovině srpna. Dužina je vynikající, oranžově zbarvená. Slupka je proužkovaná. Vedná se o velmi výnosný meloun. Sazenice jsou silné a vitální.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 159 Kč s DPH

  Žlutá dužina

  Primagold

  Velmi raná (plodí už od konce července), velmi chutná odrůda vodního melounu. Dužina je žlutá, velmi sladká a šťavnatá. Na rostlině vyroste větší množství plodů o hmotnosti 3-5 kg. Tento meloun je nenáročný, hodí se pro začínající pěstitele a také do vyšších poloh.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 89 Kč s DPH

  Janosik

  Poloraný vodní meloun 'Janosik' tvoří drobnější plody o velikosti 2-6 kg, zato však ve velkém počtu na jedné rostlině. Plody jsou kulaté s tmavější žíhanou slupkou a chutnou žlutou dužinou. Plody v dešti nepraskají. Bez obav lze volit i do vyšších poloh a díky nenáročnému pěstování nezklame ani začátečníky. V České republice patří k vzácnějším odrůdám.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 99 Kč s DPH

  Cream of Saskatchewan

  Pěstitelsky velmi spolehlivá odrůda Cream of Saskatchewan dozrává brzy v srpnu a plody nabízí pro letní dny příjemnou kombinaci sladké a příjemně nakyslé chuti. Dužina je křehoučká a velmi šťavnatá. Vhodná pro začátečníky i do vyšších poloh. Je velmi atraktivní nejen netradiční barvou slupky, ale především téměř bílou barvou dužiny s menšími tmavými semeny.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná sazenice 149 Kč s DPH

  Mochyně

  Mochyně peruánská

  Mochyně peruánská je u nás pěstována jako nenáročná letnička s výbornými JEDLÝMI PLODY. Vyznačuje se plody ve tvaru „lampionků“ , které jsou navíc jedlé, velmi chutné a zdravé - podporuje imunitní systém a obsahuje vitamíny A, B, C a rutin. Mají sladkokyselou, osvěžující chuť. Využijeme je syrové na ozdobu letních salátů, dezertů, připravit se z nich dají také marmelády, kompoty, pudinky, zmrzliny. Správně sklizené a v suchu a chladnu uchované plody mohou vydržeti několik měsíců.

  BaleníCenaKusů
  Sazenice 54 Kč s DPH

  Okurka nakládačka

  Okurka Charlotte F1

  Velmi raná odrůda okurky nakladačky s jemnými ostny, vhodná i do chladnějších oblastí. Tato odrůda je odolná proti plísni, viroze a bakteioze. Plody jsou geneticky nehořké, štíhlé.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná okurka 89 Kč s DPH

  Okurka salátová (hadovka)

  Okurka Saladin

  Partenokarpická hybridní salátová okurka, která tvoří převážně samičí květy a nepotřebuje opylení. Plody jsou zelené, hladké, dlouhé 30 až 35 cm, nejsou hořké a jsou chutnější a šťavnatější než klasické hadovky. Patří mezi nejčastěji pěstované odrůdy.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná okurka 89 Kč s DPH

  Okurka Vista

  Hadová okurka Vista tvoří dlouhé plody o délce 35-40 cm. Plody jsou chutné, nehořknoucí a tvoří se ze 100% samičích květů. Výborná a velmi oblíbená na pěstování.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná okurka 89 Kč s DPH

  Okurka Marlen F1

  Marlen je velmi raná POLNÍ salátovka, která se hodí pro i pro pěstování ve foliovníku. Plody jsou geneticky nehořké, dorůstají do velikosti 18-20 cm, nepřerůstají. Květy potřebují opylení, které zajistí hmyz.

  BaleníCenaKusů
  Roubovaná okurka 89 Kč s DPH

  Fakturační údaje

  Fakturační adresa a kontakt:

  Firemní údaje

  Dodací adresa:

  Zobrazit, liší se Vyplňte prosím dodací adresu, pokud se liší od fakturační.

  Způsob platby

  Doprava

  Upozornění:
  V případě osobního odběru si budete moci zboží vyzvednout u nás ve Chvojenci v pracovní dny v době od 9:30 do 14:30.

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Bc. Eliška Kozáková
  Chvojenec 75, 534 01 Holice

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář
  Časté dotazy

  info@roubovane-sazenice.cz